Teretulemast minu linkide leheküljele!

Järgnevad lingid ei ole ammendavad, vaid toovad välja Alexanderi tehnikaga seotud huvipakkuvad veebileheküljed. Kõik lingid avanevad uues brauseriaknas. Palun teatage mulle, kui leiate mittetöötava lingi.

Conrad Brown - Alexanderi tehnika õpetaja St Neots'is Inglismaal

Maret Mursa Tormis - veel üks Alexanderi tehnika õpetaja Eestis.

Soome Alexanderi tehnika õpetajate ühing

The Society of Teachers of the Alexander Technique (STAT) - kõige vanem ja suurem Alexanderi tehnika õpetajate selts maailmas, loodud 1958. aastal.

The Constructive Teaching Centre - maailma vanim Alexanderi tehnika õpetajate kool, mille rajasid 1960. aastal Walter ja Dilys Carrington ja mida praegu juhatab Ruth Murray. Kool, kus Karin oli ühe semestri magistriõppes.

Mouritz - kirjastus, mis on spetsialiseerunud Alexanderi tehnika raamatute avaldamisele ja müügile. Mouritzis ilmuvad Alexanderi enda raamatute teaduslikud väljaanded (erandiks on „Oma füüsise kasutus“). Veebilehel on ka palju lisamaterjale Alexanderi tehnika õpilastele ja õpetajatele.

Alexander Technique Education (ATE) - „2002. aastal Alexanderi tehnika õpetajate rajatud selts, mis järgib ja edendab Frederick Matthias Alexanderi algupärast õpetamismeetodit.“ Veebileheküljel on väga häid artikleid, kaasaarvatud põhjalik sissejuhatus Alexanderi tehnikasse.

Direction Journal - Alexanderi tehnika ajakiri. Kui valid internetis tasuta variandi, võid kuulata MP3 formaadis Walter Carringtoni vestlusi, mis kuuluvad „Direction Journal`i“ raudvarasse. Seal selgitab Walter Alexanderi tehnika saladusi ja peensusi

The Complete Guide to the Alexander Technique - sisaldab mitmesugust infot ja lisamaterjale Alexanderi tehnika kohta, samuti arvukalt artikleid muusikutele.

The Alexander Technique for Musicians - suurepärased Alexanderi tehnika artiklid muusikutele.

Violinist in Balance - kaunilt kujundatud interaktiivne veebilehekülg, pühendatud Utrechti Konservatooriumi aastasele uurimisprojektile.
Projekti eesmärk oli parandada ja kergendada viiuldajate ja vioolamängijate mängu – pille keha mõõtmete ja kujuga sobitades ning Alexanderi tehnika tundides mängimisharjumusi ümber õpetades. Projekti iga osa on üksikasjalik, oma köitval ja äärmiselt visuaalsel ning interaktiivsel moel.

Research on the Alexander Technique and back pain published in the British Medical Journal (BMJ) in 2008 - juhuslikult valitud inimestega läbi viidud katsetest järeldub: „üks-ühestel Alexanderi tehnika registreeritud õpetajate tundidel on pikaajaline soodne mõju kroonilise seljavaluga haigetele.“

Nikolaas Tinbergen's 1973 Nobel Lecture, Ethology and Stress Diseases - Tinbergen pühendab pool aega oma 1973 Nobeli kõnest Alexanderi tehnikale ja kasule, mis tema ja ta perekond on sellest saanud.

Gerald Foley’s Website – Gerry on Alexanderi tehnika õpetaja, kellel on eriline huvi Alexanderi tehnika teadusliku aluse vastu. Ta on kirjutanud arvukalt põnevaid artikleid, milles uurib entusiasmi ja erksa vaimuga kõikvõimalikke Alexanderi tehnikaga seotud teadusteemasid. Teadusliku uurimuse tõelisest vaimust kantuna peab Gerry oma veebilehekülge „tööprotsessiks“ ning teretulnud on kommentaarid artiklites püstitatud teemadele.

Art of Swimming - Alexanderi tehnika õpetaja Steven Shaw rakendab Alexanderi tehnika põhimõtteid ujumises ja on välja töötanud ülimalt tõhusa meetodi aitamaks erinevate oskustega inimestel suurema kergusega vees olekut nautida – seda kutsub ta Shaw meetodiks. Steven ja tema koolitatud õpetajad on Eestit mitmeid kordi külastanud.

The Art of Running - Alexanderi tehnika õpetaja ja jooksja Malcolm Balk õpetab Alexanderi tehnikal põhinevat jooksustiili, mida ta ise kutsub „jooksmiskunstiks“.

Art of Performance, Fitness Programs for Life ja Play Better Golf - need kolm veebilehekülge kuuluvad Alexanderi tehnika õpetajale Roy Palmerile. Roy rakendab spordis ja võimlemises tipptulemuste saavutamiseks Alexanderi tehnika põhimõtteid. Tema veebilehekülgedel on mitmeid selleteemalisi huvitavaid artikleid.

BodySense - Sally A. Tottle õpetab ratsutamist Alexanderi tehnikal põhineval meetodil. Sally külastas Eestit 2009. aastal.

Ilana Machover's Website - Ilana Machover on Alexanderi tehnika õpetaja, kes on keskendunud rasedatele Alexanderi tehnika õpetamisele; oma meetodit kutsub ta eutokia, mis kreeka keeles tähendab „õnnelik sünnitus.“ Tema veebilehel on „avaldatud materjalide“ all mitmeid allalaaditavaid artikleid. Karin on läbinud Ilana eutokia kursuse.

Alexander Technique for Babies and Parents - Jennifer Kellowi veebilehekülg, Alexanderi tehnika õpetaja USAs, kes esmakordselt kasutab Alexanderi tehnikat enneaegsete lastega.

Sue Merry's Website - Sue Merry on Alexanderi tehnika õpetaja, kes Educare Small koolis lastele Alexanderi tehnikat õpetab. Tema veebilehel on kaks allalaaditavat e-raamatut: Edukindness: The Alexander Technique in Education, kaasautoriks Judith Kleinman (ka Alexanderi tehnika õpetaja), mis räägib Alexanderi tehnika ja laste õpetamise kogemustest; ja The Labyrinth of Gar, seiklusjutt seitsme kuni kaheteistaastastele, kus lastele tutvustatakse Alexanderi tehnikat humoorikal viisil. Karin külastas Educare Small koolis Sue`d, et tema tööst rohkem teada saada.

YouTube Links
YouTube`is on Alexanderi tehnika kohta palju videosid, millest kahjuks mitmedki lihtsustavad tehnika üksnes „rühi parandamise“ tasemele. Järgnevalt on ära toodud parimad videod, kus võib näha Alexanderit ja tema koolitatud õpetajaid, samuti teisi lugupidamist väärivaid õpetajaid:

F. Matthias Alexander -lühike videoklipp F. M. Alexanderist tööl.

Walter Carrington - üheksaminutiline videoklipp koos F. M. Alexanderiga õpetanud Walter Carringtonist, kes demonstreerib Alexanderi tehnika õpetajate grupile Konstruktiivse Õpetamise Keskuses „istuvat tööviisi“.

Elisabeth Walker - särtsakas Elisabeth Walker, kes koos F. M. Alexanderiga õpetas, on videoklipis kaheksakümnendates aastates ja demonstreerib „ettepoole kaldumist“.

Marjory Barlow - lühike klipp Marjory Barlow`st, F. M. Alexanderi vennatütrest, kes omal jõul sai tunnustatud õpetajaks.

Marjorie Barstow - Marjorie Bastow, kes õpetas F. M. Alexanderi esimesel kursusel, tutvustab Alexanderi tehnikat. Video muudab erakordseks tõik, et see sisaldab Marjorie filmitud haruldasi kaadreid F. M. Alexanderist.

Ron Murdock - Ron Murdock, kogenud Alexanderi tehnika ja laulu õpetaja, demonstreerib sosinal öeldud „aa“.

British Medical Journal: An Evaluation of the Alexander Technique, Part One, ja
British Medical Journal: An Evaluation of the Alexander Technique, Part Two - kaheosaline video Alexanderi tehnika ja seljavalu üksikasjalikust uurimusest, mis avaldati ajakirjas British Medical Journal.